خبر خبر

فرودگاه سراوان برای برقراری پرواز نیاز به توسعه دارد
 

مدیر کل فرودگاههای سیستان و بلوچستان گفت: فرودگاه سراوان برای برقراری پرواز نیاز به توسعه دارد و توسعه باند این فرودگاه نیازمند اعتبار زیادی است  وی اظهار داشت: فعال شدن فرودگاه سراوان با توسعه باند امکان پذیر است که آنهم نیاز به تامین اعتبار لازم دارد.
وی گفت: ساخت این فرودگاه با اعتبار اولیه 16 میلیارد ریال از سال 1374 آغاز و در سال 1386 به بهره برداری رسید.
وی افزود: در هفته دولت سال 1381 سالن های ورودی و خروجی مسافر این فرودگاه نیز افتتاح شد.
مدیر کل فرودگاههای سیستان و بلوچستان بیان داشت: طول باند این فرودگاه دو هزار و 250 متر و عرض آن 55 متر می باشد.
وی گفت: متاسفانه به علت تکمیل نشدن روکش باند و نبود ظرفیت کافی برای توسعه آن فعالیت این فرودگاه به تاخیر افتاده است.
اعرابی مقدم افزود: در سال 1386 هواپیمای فوکر 50 از این فرودگاه در مسیر سراوان - بندرعباس فعالیت داشت که به سبب نداشتن توجیه اقتصادی و نبود مسافر تعطیل شد.
وی اظهار داشت: هواپیماهای فوکر 50 برای طی مسیر سراوان به زاهدان و سراوان به تهران در مقایسه با فوکر 100 مدت زمان بیشتری را سپری می کنند و وقت بیشتری از مسافران تلف می شود.
مدیر کل فرودگاههای سیستان و بلوچستان گفت: اگر طول باند به سه هزار و 100 متر افزایش یابد، امکان راه اندازی هواپیمای فوکر 100 در این فرودگاه وجود خواهد داشت و تردد برای مسافران در مسیرهای یادشده آسان می شود.
وی همچنین افزود: اگر زیرساخت های لازم در فرودگاه سراوان تامین شود امکان برقراری پرواز و جابجایی مسافر از این فرودگاه به تهران و سایر استان ها فراهم می شود.

وی در ادامه افزود: برقراری پرواز هواپیماها سبب ترغیب مردم سراوان برای سفرهای هوایی و افزایش شمار مسافران می شود.
مدیر کل فرودگاههای سیستان و بلوچستان گفت: اکنون گستره فرودگاه سراوان 533 هکتار و دارای ساختمان اداری، پایانه، سالن ورودی و خروجی مسافر و مکان استقرار نیروی انتظامی است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد